Sterling Silver Polished 2-strand Tree 7.5in Bracelet (QG4235-7.5)
-54 %
Sec
  • Availability: 6
  • Model: QG4235-7.5
  • Weight: 2.71
  • Dimensions: 7.50 x 0.00 x 0.00
  • SKU: QG4235-7.5
  • UPC: 886774117669
Available Options
Sterling Silver Polished 2-strand Tree 7.5in Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Charm/Element Length: 14 mm
  • Charm/Element Width: 14 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Thickness (Female end): 0.83 mm
  • Clasp Thickness (Male end): 1.23 mm
  • Clasp Width (Female end): 4.2 mm
  • Clasp Width (Male end): 5.6 mm