Sterling Silver Oxidized Dangle GUARDIAN ANGEL Toggle Clasp Bracelet (QG6566-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 9
  • Model: QG6566-7.5
  • Weight: 16.35
  • Dimensions: 7.50 x 6.60 x 0.00
  • SKU: QG6566-7.5
Available Options
Sterling Silver Oxidized Dangle GUARDIAN ANGEL Toggle Clasp Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished & Antiqued
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Type: Cable
  • Chain Width: 6.6 mm
  • Charm/Element Length: 23 mm
  • Charm/Element Thickness: 1.7 mm
  • Charm/Element Width: 20 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 6.6 mm