Sterling Silver Open Link 7.25in Heart Clasp Bracelet (QG6347-7.25)
-60 %
Sec
  • Availability: 24
  • Model: QG6347-7.25
  • Weight: 6.40
  • Dimensions: 7.25 x 4.30 x 0.00
  • SKU: QG6347-7.25
Available Options
Sterling Silver Open Link 7.25in Heart Clasp Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Type: Link, Other
  • Chain Width: 4.3 mm
  • Charm/Element Length: 13.5 mm
  • Charm/Element Width: 13.6 mm
  • Clasp /Connector: Hidden Catch
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Width of Item: 4.3 mm