Sterling Silver Linked Heart Bracelet (QG3089-7.5)
-56 %
Sec
  • Availability: 21
  • Model: QG3089-7.5
  • Weight: 3.41
  • Dimensions: 7.50 x 6.00 x 0.00
  • SKU: QG3089-7.5
  • UPC: 191101296086
Available Options
Sterling Silver Linked Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 6 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Clasp Width (Male end): 11 mm
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Stamping
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 6 mm