Sterling Silver Heart and LOVE Charm Bracelet (QG3260-7.5)
-54 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG3260-7.5
  • Weight: 2.96
  • Dimensions: 7.50 x 7.00 x 0.00
  • SKU: QG3260-7.5
  • UPC: 191101295133
Available Options
Sterling Silver Heart and LOVE Charm Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 1.5 mm
  • Charm/Element Length: 8 mm
  • Charm/Element Width: 7 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 7 mm