Sterling Silver Fancy Engraveable Heart with Pink Ribbon Bracelet (QG2171-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 10
  • Model: QG2171-7.5
  • Weight: 9.90
  • Dimensions: 7.50 x 20.00 x 0.00
  • SKU: QG2171-7.5
  • UPC: 883957948584
Available Options
Sterling Silver Fancy Engraveable Heart with Pink Ribbon Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Material: Accents: Enamel
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 3 mm
  • Charm/Element Length: 24 mm
  • Charm/Element Width: 20 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Die Struck
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 20 mm