Sterling Silver Engraveable Heart Toggle Bracelet (QG3088-7.5)
-62 %
Sec
  • Availability: 15
  • Model: QG3088-7.5
  • Weight: 14.40
  • Dimensions: 7.50 x 20.00 x 0.00
  • SKU: QG3088-7.5
  • UPC: 191101296031
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Toggle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.5 in
  • Chain Length: 7.5 in
  • Chain Width: 8 mm
  • Charm/Element Length: 21 mm
  • Charm/Element Width: 20 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Clasp Width (Female end): 14 mm
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Casted
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 20 mm