Sterling Silver Engraveable Heart Disc on Fancy Link Toggle Bracelet (QG1161-8.75)
-62 %
Sec
  • Availability: 15
  • Model: QG1161-8.75
  • Weight: 30.41
  • Dimensions: 8.75 x 22.00 x 0.00
  • SKU: QG1161-8.75
  • UPC: 191101294778
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Disc on Fancy Link Toggle Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 8.75 in
  • Chain Length: 8.75 in
  • Chain Width: 7 mm
  • Charm/Element Length: 29 mm
  • Charm/Element Width: 22 mm
  • Clasp /Connector: Toggle
  • Feature: Solid
  • Manufacturing Process: Hand Made
  • Material: Primary: Sterling Silver
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 22 mm