Sterling Silver Engraveable Heart Bracelet (QG1451-7.25)
-55 %
Sec
  • Availability: 7
  • Model: QG1451-7.25
  • Weight: 3.63
  • Dimensions: 7.25 x 15.50 x 0.00
  • SKU: QG1451-7.25
  • UPC: 191101293481
Available Options
Sterling Silver Engraveable Heart Bracelet
Specifications
Fine Jewelry
  • Material: Primary - Purity: 925
  • Finish: Polished
  • Length of Item: 7.25 in
  • Chain Length: 7.25 in
  • Chain Width: 5 mm
  • Charm/Element Length: 20 mm
  • Charm/Element Width: 15.5 mm
  • Clasp /Connector: Lobster (Fancy)
  • Item Weight U/M: gm
  • Width of Item: 15.5 mm